Dlaczego TetroBreath?

Jak pokazują wyniki badań California Breath Clinic, kluczem do rozwiązania i wyeliminowania nieświeżego oddechu jest kontrolowane "utlenienie" środowiska jamy ustnej. Poprzez wprowadzenie aktywnego tlenu do środowiska beztlenowego, możliwym jest ograniczenie zdolności bakterii do rozwoju, a w konsekwencji tego udało się ustabilizować ilość rozkładanych przez nie białek do przeciętnego poziomu. Dodatkowo opracowana przez klinikę formuła OXYD-8® zamienia wytworzone już lotne związki siarki na całkowicie bezwonne i bezsmakowe sole organiczne.

 

Zalety TetroBreath

 
  • Pasty TetroBreath zawierają fluorek sodu, który zwalcza próchnicę. Niektóre produkty "zwalczające" nieświeży oddech nie posiadają żadnej substancji usówającej próchnicę.
  • Dodaliśmy do naszych past skoncentrowany wyciąg z aloesu. Badania wykazały, że aloes zwiększa zdolność organizmu do tworzenia kolagenu, wzmacniając w ten sposób dziąsła i pozwalając szybciej wyleczyć schorzenia.
  • Kosmetyki TetroBreath nie zawierają alkoholu. Wywołuje on xerostomię, czyli suchość w ustach, która stwarza doskonałe warunki do rozwoju bakterii.
  • W przeciwieństwie do większośc produktów do higieny jamy ustnej, kosmetyki TetroBreath nie zawierają również sacharyny, która powoduje wzmożoną produkcję związków siarki, wywołujących nieświeży oddech.
  • Kosmetyki TetroBreath nie zawierają Sodium Lauryl Sulfate. Silnego i żrącego detergentu powszechnie stosowanego w wielu pastach.
  • Nasze pasty mają cząsteczkową postać żelu. Taka cząsteczka jest mniejsza niż ta obecna w pastach, dzięki czemu może wniknąć w nawet najmniejsze przestrzenie.
  • Kosmetyki TetroBreath nie zawierają Sodium Chlorate, który obniża pH w ustachdo poziomu = 1 (naturalne pH w ustach, to 6.5). Kosmetyki TetroBreath mają zbilansowane pH = 7.
  • Kosmetyki TetroBreath nie zawierają Benzalkonium Chlorate, detegentu stosowanego w wielu kosmetykach. Jego długotrwałe stosowanie np. na skórę, może wywołać trądzik chlorowy lub bromkowy.