Jak działa TetroBreath?

W 90% przypadków za nieświeży oddech odpowiedzialne są bakterie, która kolonizują naszą jamę ustną. Choć niektórym wyda się to zaskakujące, bakterie te żyją w środowisku beztlenowym, "zamieszkując" mikroskopijne kanaliki na powierzchni języka, policzków, czy gardła. Warto pamiętać, iż stanowią one naturalną florę bakteryjną człowieka, totez wbrew obiegowym opiniom nie jest możliwe ich całkowite wyeliminowanie. W pewnych okolicznościach, gdy warunki do rozwoju tych bakterii w jamie ustnej są sprzyjające, ich liczba znacznie wzrasta. Dlaczego to takie ważne? Bakterie te biorą udział we wstępnym procesie trawienia spożywanych pokarmów, rozkładając białka zawarte w spożywanych pokarmach, śluzie, krwi, czy obumarłej tkance. Białka zaś składają się z aminokwasów, a dwa z nich – Cysteina i Metionina – zawierają w swym składzie siarkę. Mówiąc wprost, nadmierna liczba bakterii rozkłada nadmiernie dużą liczbę białek, a efektem tego procesu jest uwalnianie siarki pod postacią tzw. lotnych związków mających nieprzyjemny, a czasem wręcz odpychający zapach i metaliczny posmak.

Produkty TetroBreath powstały z myślą o rozwiązaniu tego problemu. Ich zadaniem nie jest maskowanie nieświeżego oddechu, lecz jego całkowita neutralizacja. Dzięki opatentowanej formule OXYD-8, zawarty w produktach aktywny tlen dociera w niedostępne rejony jamy ustnej, normalizując liczbę w/w bakterii. Ponad to, składniki produktów łączą się z uwolnionymi związkami siarki i "neutralizują" ich strukturę, zamieniając je w całkowicie bezwonne i bezsmakowe sole organiczne.

 

Optymalizacja użycia

  • Jeżeli na języku znajduje się nalot, zastosuj szczoteczkę Tongue Cleaner; delikatnymi ruchami usuń nadmiar.
  • Pokryj końcówkę szczoteczki Tongue Cleaner niewielką ilością żelu TetroBreath i przemyj powierzchnię języka w różnych kierunkach. Pamiętaj, aby nie płukać ust wodą na tym etapie.
  • Odczekaj 1-2 minuty; nanieś żel TetroBreath na swoją szczoteczkę i dokładnie umyj zęby oraz wewnętrzną część policzków. Nie płucz ust wodą, gdyż osłabi to działanie żelu TetroBreath.
  • Wypluj nadmiar żelu; zastosuj płyn do płukania ust TetroBreath (ilość odpowiadającą dwóm nakrętkom). Płucz ust przez minimum 30 sekund. Pomoże to oczyścić usta z pozostałego żelu docierając w najmniejsze przestrzenie międzyzębowe.
  • Jeżeli cierpisz z powodu kamieni migdałkowych, przepłucz dodatkowo gardło z pomocą płukanki TetroBreath Oral Rinse Plus.
  • Dodatkowo możesz zastosować nici. Zanurz nić w płynie do płukania ust (lub żelu TetroBreath) i oczyść przestrzenie międzyzębowe. Po wykonaniu tej czynności zaleca się powtórne przepłukania ust płynem TetroBreath.